Place
1 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Enchantress (Amora)
2 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Gladiator (Kallark)
3 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Dormammu
4 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Executioner (Skurge)
5 No Bio Bing Images Marvel.com Wiki Sauron (Dr Karl Lykos)
6 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Wrecker (Dirk Garthwaite)
7 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Polaris (Lorna Dane)
8 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Jubilee (Jubilation Lee)
9 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Dazzler (Alison Blaire)
10 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Rogue (Anna Marie)
11 No Bio Bing Images Marvel.com Wiki Medusa (Medusalith Amaquelin)
12 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Nimrod
13 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Multiple Man (James Madrox)
14 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Mockingbird (Bobbi Morse-Barton)
15 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Jean Grey (Jean Grey-Summers)
16 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Moonstone (Karla Sofen)
17 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Blink (Clarice Ferguson)
18 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Lockjaw
19 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Odin
20 No Bio Bing Images Marvel.com Wiki Silver Samurai (Keniuchio Harada)
21 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Aurora (Jeanne-Marie Beaubier)
22 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Emma Frost (Emma Frost)
23 Specific Requests Bing Images Marvel.com Wiki Bulldozer (Henry Camp)
24 No Bio Bing Images Marvel.com Wiki Nighthawk (Kyle Richmond)


TOURNAMENTS:

Most Wanted 2015
Spring Finals 2013
Spring Finals 2012
Winter Finals 2011

Most Wanted Marvel Legends
Spring Finals 2012 Results
1069 participants

Download Bracket Image


Round 14 - CHAMPIONSHIP

Enchantress (Amora) - beat - Gladiator (Kallark)


Round 13 - Elimination Bracket

Gladiator (Kallark) - eliminated - Dormammu


Round 12 - Winners Bracket

Enchantress (Amora) - beat - Gladiator (Kallark)


Round 12 - Elimination Bracket

Dormammu - eliminated - Executioner (Skurge)


Round 11 - Elimination Bracket

Dormammu - eliminated - Sauron (Dr Karl Lykos)
Executioner (Skurge) - eliminated - Wrecker (Dirk Garthwaite)


Round 10 - Winners Bracket

Enchantress (Amora) - beat - Wrecker (Dirk Garthwaite)
Gladiator (Kallark) - beat - Sauron (Dr Karl Lykos)


Round 10 - Elimination Bracket

Dormammu - eliminated - Polaris (Lorna Dane)
Executioner (Skurge) - eliminated - Jubilee (Jubilation Lee)


Round 9 - Elimination Bracket

Polaris (Lorna Dane) - eliminated - Medusa (Medusalith Amaquelin)
Executioner (Skurge) - eliminated - Nimrod
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Dazzler (Alison Blaire)
Dormammu - eliminated - Rogue (Anna Marie)


Round 8 - Winners Bracket

Enchantress (Amora) - beat - Polaris (Lorna Dane)
Sauron (Dr Karl Lykos) - beat - Nimrod
Gladiator (Kallark) - beat - Dazzler (Alison Blaire)
Wrecker (Dirk Garthwaite) - beat - Rogue (Anna Marie)


Round 8 - Elimination Bracket

Medusa (Medusalith Amaquelin) - eliminated - Mockingbird (Bobbi Morse-Barton)
Executioner (Skurge) - eliminated - Jean Grey (Jean Grey-Summers)
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Moonstone (Karla Sofen)
Dormammu - eliminated - Multiple Man (James Madrox)


Round 7 - Elimination Bracket

Mockingbird (Bobbi Morse-Barton) - eliminated - Lockjaw
Jean Grey (Jean Grey-Summers) - eliminated - Blink (Clarice Ferguson)
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Nighthawk (Kyle Richmond)
Dormammu - eliminated - Silver Samurai (Keniuchio Harada)
Multiple Man (James Madrox) - eliminated - Bulldozer (Henry Camp)
Moonstone (Karla Sofen) - eliminated - Emma Frost (Emma Frost)
Executioner (Skurge) - eliminated - Odin
Medusa (Medusalith Amaquelin) - eliminated - Aurora (Jeanne-Marie Beaubier)


Round 6 - Winners Bracket

Polaris (Lorna Dane) - beat - Multiple Man (James Madrox)
Sauron (Dr Karl Lykos) - beat - Emma Frost (Emma Frost)
Gladiator (Kallark) - beat - Odin
Wrecker (Dirk Garthwaite) - beat - Medusa (Medusalith Amaquelin)
Rogue (Anna Marie) - beat - Lockjaw
Dazzler (Alison Blaire) - beat - Blink (Clarice Ferguson)
Nimrod - beat - Nighthawk (Kyle Richmond)
Enchantress (Amora) - beat - Silver Samurai (Keniuchio Harada)


Round 6 - Elimination Bracket

Mockingbird (Bobbi Morse-Barton) - eliminated - Tigershark (Todd Arliss)
Jean Grey (Jean Grey-Summers) - eliminated - Magma (Amara Aquilla)
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Blastaar
Dormammu - eliminated - Firestar (Angelica Jones)
Bulldozer (Henry Camp) - eliminated - Magik (Illyana Rasputin)
Moonstone (Karla Sofen) - eliminated - Vindicator (Heather Hudson)
Executioner (Skurge) - eliminated - Thunderbird (John Proudstar)
Aurora (Jeanne-Marie Beaubier) - eliminated - Scarlet Witch (Wanda Maximoff)


Round 5 - Elimination Bracket

Tigershark (Todd Arliss) - eliminated - Snowbird (Narya)
Magma (Amara Aquilla) - eliminated - Luke Cage
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Firelord (Pyreus Kril)
Firestar (Angelica Jones) - eliminated - Darkhawk (Chris Powell)
Bulldozer (Henry Camp) - eliminated - Crimson Dynamo (Valentin Shalatov)
Moonstone (Karla Sofen) - eliminated - Jack Of Hearts (Jonathan Hart)
Executioner (Skurge) - eliminated - Hellion (Julian Keller)
Aurora (Jeanne-Marie Beaubier) - eliminated - Strong Guy (Guido Carosella)
Scarlet Witch (Wanda Maximoff) - eliminated - Brother Voodoo (Jericho Drumm)
Thunderbird (John Proudstar) - eliminated - Havok (Alex Summers)
Vindicator (Heather Hudson) - eliminated - Cyber (Silas Burr)
Magik (Illyana Rasputin) - eliminated - Shatterstar (Gaveedra Seven)
Dormammu - eliminated - Radioactive Man (Dr Chen Lu)
Blastaar - eliminated - Machine Man (Aaron Stack)
Jean Grey (Jean Grey-Summers) - eliminated - Attuma
Mockingbird (Bobbi Morse-Barton) - eliminated - Northstar (Jean-Paul Beaubier)


Round 4 - Winners Bracket

Multiple Man (James Madrox) - beat - Strong Guy (Guido Carosella)
Sauron (Dr Karl Lykos) - beat - Executioner (Skurge)
Odin - beat - Jack Of Hearts (Jonathan Hart)
Medusa (Medusalith Amaquelin) - beat - Crimson Dynamo (Valentin Shalatov)
Lockjaw - beat - Darkhawk (Chris Powell)
Dazzler (Alison Blaire) - beat - Firelord (Pyreus Kril)
Nimrod - beat - Luke Cage
Enchantress (Amora) - beat - Tigershark (Todd Arliss)
Silver Samurai (Keniuchio Harada) - beat - Mockingbird (Bobbi Morse-Barton)
Nighthawk (Kyle Richmond) - beat - Attuma
Blink (Clarice Ferguson) - beat - Machine Man (Aaron Stack)
Rogue (Anna Marie) - beat - Radioactive Man (Dr Chen Lu)
Wrecker (Dirk Garthwaite) - beat - Magik (Illyana Rasputin)
Gladiator (Kallark) - beat - Cyber (Silas Burr)
Emma Frost (Emma Frost) - beat - Havok (Alex Summers)
Polaris (Lorna Dane) - beat - Brother Voodoo (Jericho Drumm)


Round 4 - Elimination Bracket

Snowbird (Narya) - eliminated - Ultron
Magma (Amara Aquilla) - eliminated - Triton
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Songbird
Firestar (Angelica Jones) - eliminated - Gamora (Gamora Zen Whoberian)
Bulldozer (Henry Camp) - eliminated - Mister Hyde (Calvin Zabo)
Moonstone (Karla Sofen) - eliminated - Caliban
Hellion (Julian Keller) - eliminated - Cable (Nathan Christopher Charles Summers)
Aurora (Jeanne-Marie Beaubier) - eliminated - Beetle (Abner Jenkins)
Scarlet Witch (Wanda Maximoff) - eliminated - Storm (Ororo Munroe)
Thunderbird (John Proudstar) - eliminated - Sunspot (Robert Da Costa)
Vindicator (Heather Hudson) - eliminated - Random (Marshall Evan Stone III)
Shatterstar (Gaveedra Seven) - eliminated - AIM Henchman (Gabriel Lan)
Dormammu - eliminated - Puck (Eugene Judd)
Blastaar - eliminated - Hammerhead
Jean Grey (Jean Grey-Summers) - eliminated - Exodus (Bennet du Paris)
Northstar (Jean-Paul Beaubier) - eliminated - Hyperion (Zhib Ran)


Round 3 - Elimination Bracket

Snowbird (Narya) - eliminated - Psylocke (Betsy Braddock)
Triton - eliminated - Black Queen (Selene Gallio)
Jubilee (Jubilation Lee) - eliminated - Hawkeye (Clint Barton)
Firestar (Angelica Jones) - eliminated - Stature (Cassandra Lang)
Bulldozer (Henry Camp) - eliminated - Destroyer
Caliban - eliminated - Surge (Noriko Ashida)
Cable (Nathan Christopher Charles Summers) - eliminated - Black Widow (Natalia Romanova)
Beetle (Abner Jenkins) - eliminated - Beast (Hank McCoy)
Storm (Ororo Munroe) - eliminated - Typhoid Mary (Mary)
Thunderbird (John Proudstar) - eliminated - Nova (Richard Rider)
Vindicator (Heather Hudson) - eliminated - Namora (Aquaria Nautica Neptunia)
Shatterstar (Gaveedra Seven) - eliminated - Ms Marvel (Carol Danvers)
Puck (Eugene Judd) - eliminated - Sabertooth (Victor Creed)
Blastaar - eliminated - Rhino (Aleksei Mikhailovich Sytsevich)
Exodus (Bennet du Paris) - eliminated - Armadillo (Antonio Rodriguez)
Northstar (Jean-Paul Beaubier) - eliminated - Iron Man (Tony Stark)
Hyperion (Zhib Ran) - eliminated - Angel (Warren Kenneth Worthington III)
Jean Grey (Jean Grey-Summers) - eliminated - Morbius (Dr Michael Morbius)
Hammerhead - eliminated - Squirrel Girl (Doreen Green)
Dormammu - eliminated - Morph (Kevin "Kevin Sidney" MacTaggert)
AIM Henchman (Gabriel Lan) - eliminated - Madelyne Pryor
Random (Marshall Evan Stone III) - eliminated - Domino (Neena Thurman)
Sunspot (Robert Da Costa) - eliminated - Black Cat (Felicia Hardy)
Scarlet Witch (Wanda Maximoff) - eliminated - Cloak (Tyrone Johnson)
Aurora (Jeanne-Marie Beaubier) - eliminated - Magneto (Eric "Magnus" Lehnsherr)
Hellion (Julian Keller) - eliminated -
Moonstone (Karla Sofen) - eliminated - Baron Mordo (Karl Amadeus)
Mister Hyde (Calvin Zabo) - eliminated - Red Skull (Johann Shmidt)
Gamora (Gamora Zen Whoberian) - eliminated - Red Hulk (General Thaddeus E "Thunderbolt" Ross)
Songbird - eliminated - Baron Zemo (Helmut Zemo)
Magma (Amara Aquilla) - eliminated - Hawkeye (Kate Bishop)
Ultron - eliminated - Quasar (Wendell Vaughn)


Round 2 - Winners Bracket

Strong Guy (Guido Carosella) - beat - Ultron
Sauron (Dr Karl Lykos) - beat - Magma (Amara Aquilla)
Jack Of Hearts (Jonathan Hart) - beat - Baron Zemo (Helmut Zemo)
Crimson Dynamo (Valentin Shalatov) - beat - Red Hulk (General Thaddeus E "Thunderbolt" Ross)
Darkhawk (Chris Powell) - beat - Mister Hyde (Calvin Zabo)
Firelord (Pyreus Kril) - beat - Baron Mordo (Karl Amadeus)
Nimrod - beat - Hellion (Julian Keller)
Tigershark (Todd Arliss) - beat - Aurora (Jeanne-Marie Beaubier)
Silver Samurai (Keniuchio Harada) - beat - Scarlet Witch (Wanda Maximoff)
Attuma - beat - Sunspot (Robert Da Costa)
Blink (Clarice Ferguson) - beat - Random (Marshall Evan Stone III)
Rogue (Anna Marie) - beat - Madelyne Pryor
Magik (Illyana Rasputin) - beat - Morph (Kevin "Kevin Sidney" MacTaggert)
Cyber (Silas Burr) - beat - Squirrel Girl (Doreen Green)
Havok (Alex Summers) - beat - Morbius (Dr Michael Morbius)
Brother Voodoo (Jericho Drumm) - beat - Angel (Warren Kenneth Worthington III)
Polaris (Lorna Dane) - beat - Northstar (Jean-Paul Beaubier)
Emma Frost (Emma Frost) - beat - Exodus (Bennet du Paris)
Gladiator (Kallark) - beat - Blastaar
Wrecker (Dirk Garthwaite) - beat - Puck (Eugene Judd)
Radioactive Man (Dr Chen Lu) - beat - Shatterstar (Gaveedra Seven)
Machine Man (Aaron Stack) - beat - Namora (Aquaria Nautica Neptunia)
Nighthawk (Kyle Richmond) - beat - Nova (Richard Rider)
Mockingbird (Bobbi Morse-Barton) - beat - Typhoid Mary (Mary)
Enchantress (Amora) - beat - Beetle (Abner Jenkins)
Luke Cage - beat - Black Widow (Natalia Romanova)
Dazzler (Alison Blaire) - beat - Surge (Noriko Ashida)
Lockjaw - beat - Bulldozer (Henry Camp)
Medusa (Medusalith Amaquelin) - beat - Firestar (Angelica Jones)
Odin - beat - Jubilee (Jubilation Lee)
Executioner (Skurge) - beat - Triton
Multiple Man (James Madrox) - beat - Snowbird (Narya)


Round 2 - Elimination Bracket

Psylocke (Betsy Braddock) - eliminated - Thunderball (Dr Elliot Franklin)
Black Queen (Selene Gallio) - eliminated - Captain America (Steve Rogers)
Hawkeye (Clint Barton) - eliminated - Stingray (Walter Newell)
Stature (Cassandra Lang) - eliminated - Hulk (Bruce Banner)
Destroyer - eliminated - Frost Giant
Caliban - eliminated - Deadpool (Wade Wilson)
Cable (Nathan Christopher Charles Summers) - eliminated - Titanium Man (Boris Bullski)
Beast (Hank McCoy) - eliminated - Paste Pot Pete (Peter Petruski)
Storm (Ororo Munroe) - eliminated - Awesome Android
Thunderbird (John Proudstar) - eliminated - X-Man (Nate Grey)
Vindicator (Heather Hudson) - eliminated - Colossus (Piotr Nikolaievitch Rasputin)
Ms Marvel (Carol Danvers) - eliminated - Porcupine (Alexander Gentry)
Sabertooth (Victor Creed) - eliminated - Copycat (Vanessa Geraldine Carlysle)
Rhino (Aleksei Mikhailovich Sytsevich) - eliminated - Spider-Man (Peter Parker)
Armadillo (Antonio Rodriguez) - eliminated - Black Panther (T'Challa)
Iron Man (Tony Stark) - eliminated - Daken (Daken Akihiro)
Hyperion (Zhib Ran) - eliminated - Stilt-Man (Wilbur Day)
Jean Grey (Jean Grey-Summers) - eliminated - Pixie (Megan Gwynn)
Hammerhead - eliminated - Prowler (Hobie Brown)
Dormammu - eliminated - Satana (Satana Hellstrom)
AIM Henchman (Gabriel Lan) - eliminated - Mimic (Calvin Rankin)
Domino (Neena Thurman) - eliminated - US Agent (John F Walker)
Black Cat (Felicia Hardy) - eliminated - Outlaw (Inez Temple)
Cloak (Tyrone Johnson) - eliminated - Wasp (Janet Van Dyne)
Magneto (Eric "Magnus" Lehnsherr) - eliminated - Cyclops (Scott Summers)
- eliminated - X-23 (Laura Kinney)
Moonstone (Karla Sofen) - eliminated - Yellowjacket (Rita DeMara)
Red Skull (Johann Shmidt) - eliminated - Blazing Skull (Mark Todd)
Gamora (Gamora Zen Whoberian) - eliminated - Orka
Songbird - eliminated - Dagger (Tandy Bowen)
Hawkeye (Kate Bishop) - eliminated - Scarlet Spider (Ben Reilly)
Quasar (Wendell Vaughn) - eliminated - Sunfire (Shiro Yoshida)


Round 1

Strong Guy (Guido Carosella) - beat - Thunderball (Dr Elliot Franklin)
Magma (Amara Aquilla) - beat - Black Queen (Selene Gallio)
Jack Of Hearts (Jonathan Hart) - beat - Stingray (Walter Newell)
Crimson Dynamo (Valentin Shalatov) - beat - Hulk (Bruce Banner)
Mister Hyde (Calvin Zabo) - beat - Frost Giant
Baron Mordo (Karl Amadeus) - beat - Caliban
Nimrod - beat - Titanium Man (Boris Bullski)
Tigershark (Todd Arliss) - beat - Beast (Hank McCoy)
Scarlet Witch (Wanda Maximoff) - beat - Awesome Android
Attuma - beat - Thunderbird (John Proudstar)
Blink (Clarice Ferguson) - beat - Vindicator (Heather Hudson)
Madelyne Pryor - beat - Porcupine (Alexander Gentry)
Magik (Illyana Rasputin) - beat - Sabertooth (Victor Creed)
Cyber (Silas Burr) - beat - Spider-Man (Peter Parker)
Morbius (Dr Michael Morbius) - beat - Black Panther (T'Challa)
Brother Voodoo (Jericho Drumm) - beat - Daken (Daken Akihiro)
Polaris (Lorna Dane) - beat - Stilt-Man (Wilbur Day)
Exodus (Bennet du Paris) - beat - Pixie (Megan Gwynn)
Blastaar - beat - Hammerhead
Puck (Eugene Judd) - beat - Satana (Satana Hellstrom)
Radioactive Man (Dr Chen Lu) - beat - Mimic (Calvin Rankin)
Machine Man (Aaron Stack) - beat - US Agent (John F Walker)
Nighthawk (Kyle Richmond) - beat - Black Cat (Felicia Hardy)
Typhoid Mary (Mary) - beat - Wasp (Janet Van Dyne)
Beetle (Abner Jenkins) - beat - Magneto (Eric "Magnus" Lehnsherr)
Black Widow (Natalia Romanova) - beat - X-23 (Laura Kinney)
Dazzler (Alison Blaire) - beat - Moonstone (Karla Sofen)
Lockjaw - beat - Red Skull (Johann Shmidt)
Firestar (Angelica Jones) - beat - Orka
Odin - beat - Songbird
Triton - beat - Scarlet Spider (Ben Reilly)
Snowbird (Narya) - beat - Sunfire (Shiro Yoshida)
Multiple Man (James Madrox) - beat - Quasar (Wendell Vaughn)
Executioner (Skurge) - beat - Hawkeye (Kate Bishop)
Jubilee (Jubilation Lee) - beat - Dagger (Tandy Bowen)
Medusa (Medusalith Amaquelin) - beat - Gamora (Gamora Zen Whoberian)
Bulldozer (Henry Camp) - beat - Blazing Skull (Mark Todd)
Surge (Noriko Ashida) - beat - Yellowjacket (Rita DeMara)
Luke Cage - beat -
Enchantress (Amora) - beat - Cyclops (Scott Summers)
Mockingbird (Bobbi Morse-Barton) - beat - Cloak (Tyrone Johnson)
Nova (Richard Rider) - beat - Outlaw (Inez Temple)
Namora (Aquaria Nautica Neptunia) - beat - Domino (Neena Thurman)
Shatterstar (Gaveedra Seven) - beat - AIM Henchman (Gabriel Lan)
Wrecker (Dirk Garthwaite) - beat - Dormammu
Gladiator (Kallark) - beat - Prowler (Hobie Brown)
Emma Frost (Emma Frost) - beat - Jean Grey (Jean Grey-Summers)
Northstar (Jean-Paul Beaubier) - beat - Hyperion (Zhib Ran)
Angel (Warren Kenneth Worthington III) - beat - Iron Man (Tony Stark)
Havok (Alex Summers) - beat - Armadillo (Antonio Rodriguez)
Squirrel Girl (Doreen Green) - beat - Rhino (Aleksei Mikhailovich Sytsevich)
Morph (Kevin "Kevin Sidney" MacTaggert) - beat - Copycat (Vanessa Geraldine Carlysle)
Rogue (Anna Marie) - beat - Ms Marvel (Carol Danvers)
Random (Marshall Evan Stone III) - beat - Colossus (Piotr Nikolaievitch Rasputin)
Sunspot (Robert Da Costa) - beat - X-Man (Nate Grey)
Silver Samurai (Keniuchio Harada) - beat - Storm (Ororo Munroe)
Aurora (Jeanne-Marie Beaubier) - beat - Paste Pot Pete (Peter Petruski)
Hellion (Julian Keller) - beat - Cable (Nathan Christopher Charles Summers)
Firelord (Pyreus Kril) - beat - Deadpool (Wade Wilson)
Darkhawk (Chris Powell) - beat - Destroyer
Red Hulk (General Thaddeus E "Thunderbolt" Ross) - beat - Stature (Cassandra Lang)
Baron Zemo (Helmut Zemo) - beat - Hawkeye (Clint Barton)
Sauron (Dr Karl Lykos) - beat - Captain America (Steve Rogers)
Ultron - beat - Psylocke (Betsy Braddock)

Tournament Nominees